News

ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମହିଳା ବାଇକ ରାଲି

ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପୁରୁଷଙ୍କ ସହ ତାଳ ଦେଇ ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଗେଇ ଚାଲିଛନ୍ତି । ସୋମବାର ନଭେମ୍ବର ୬ ତାରିଖ ଦିନ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମହିଳା ବାଇକ ଆରୋହିଙ୍କ ପ୍ରଥମ ବାଇକ ରାଲି  । ୭ଜଣ ମହିଳା ବାଇକରଙ୍କୁ ନେଇ ଗଢାଯାଇଥିବା ଓଡ଼ିଶା ବାଇକରନୀ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମ ମହିଳା ବାଇକ୍ ରାଲିକୁ ନେଇ ଯୁବାବର୍ଗଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନୁଆ ଉତ୍ସାହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣ ବାର୍ତ୍ତାର ପ୍ରଚାର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ନେଇ ଏହି ରାଲି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ବାହାରି ଅଂଶୁପା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲା । ଏଥିରେ ୫ଜଣ ମହିଳା ବାଇକର ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ପୁରୁଷମୁଖ୍ୟ ସମାଜ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଏବେ ମହିଳାମାନେ ଏବେ ନିଜକୁ ଆଗେଇଲେଣି । ଶିକ୍ଷା , ନିଯୁକ୍ତି , ବ୍ୟବସାୟ , କଳା , ବିଜ୍ଞାନ କୋଉଠି ବି ପଛରେ ନାହାନ୍ତି ମହିଳା । ରାଲିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଫଟୋଗ୍ରାଫର, ସ୍କୁବା ଡାଇଭର, ଫଟୋଗ୍ରାଫର, ସ୍ତମ୍ଭକାର ଏବଂ ଗ୍ରାଫିକ୍ ଡିଜାଇନରର ପେଷାଦାରମାନେ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ । ସେମାନେ ସମସ୍ତେ ବାଇକ ଚାଳନାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ଏକାଠି ମହିଳା ଚାଳକଙ୍କ ପ୍ରତି ମାନସିକତାର ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ । ବାଇକର ମାନେ କେଟିଏମ ଡୁକେ, ପିଲିୟନ  ଭଳି ସୁପର ବାଇକ ଜରିଆରେ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ଵର ଠାରୁ ୫୦ କିମି ଦୂର ଅଂଶୁପାକୁ ପ୍ରଥମ ଯାତ୍ରାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଆଗକୁ ଆଉ ଅଧିକ ଦୂର ରାସ୍ତା ପାଇଁ ଯୋଜନାଥିବା କହନ୍ତି ଦଳର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସଦସ୍ୟା ମୁସାରତ ।

ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମହିଳା ବାଇକ ରାଲି

ପଢନ୍ତୁ, ଏସିଆ କପ୍‌ ହକି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ବିଜେତାମାନଙ୍କୁ ମିଳିବ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଆର୍ଥିକ ପୁରସ୍କାର – ହକି ଇଣ୍ଡିଆ

Related posts

ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ରୂପେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ମନା କଲେ ଟ୍ରମ୍ପ

ENO Beuro

ନୋବେଲ ବିଜୟୀ ଭି.ଏସ୍ ନାଇପଲଙ୍କ ପରଲୋକ

ENO Beuro

ଜଣା ଶୁଣା ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ବିନୋଦ ବର୍ମା ବ୍ଲାକମେଲି ମାମଲାରେ ଗିରଫ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More