• Home
  • SPORTS
  • ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌:୪୦ ବର୍ଷ ପରେ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଭାରତ
SPORTS

ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌:୪୦ ବର୍ଷ ପରେ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଭାରତ

ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଟିମ ବିଶ୍ୱକପ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଇଟାଲୀକୁ ୩-୦ ଗୋଲ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରି ଦଳ କ୍ୱାର୍ଟର୍ ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ‘କର ବା ମର’ ଏହି ମୁକାବିଲାରେ ଲାଲରେମସିଆମି, ନେହା ଗୋଏଲ ଓ ବନ୍ଦରା କାଟାରିଆ ଗୋଲ ଦେଇଥିଲେ। ଆସନ୍ତାକାଲି ଭାରତ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଆୟରଲାଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ।

ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭରୁ ଉଭୟ ଟିମର ଖେଳାଳିମାନେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ମହିଳାମାନେ ଧୀରେ ଧୀରେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଖେଳର ୯ ମିନିଟରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳାମାନେ ଇଟାଲିର ବକ୍ସକୁ ପ୍ରଥମ ଗୋଲ ଦେବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସୁଯୋଗ ହାତ ଛଡ଼ାକରିଥିଲେ । ଅଳ୍ପ କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ପରେ ଓଡ଼ିଆ ଝିଅ ଖେଳାଳି ଲିଲିମା ମିଞ୍ଜିଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଲାଲରେମସିୟାମୀ ଗୋଲ ଦେଇଥିଲେ।

୪୫ ମିନିଟ୍‌ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଗୋଲ୍‌ କରିଥିଲେ ନେହା ଗୋୟଲ। ସେହିପରି ୫୫ ମିନିଟ୍‌ରେ ବନ୍ଦନା କାଟାରିଆ ତୃତୀୟ ଗୋଲ୍‌ କରିଥିଲେ।

ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌:୪୦ ବର୍ଷ ପରେ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଭାରତ ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌:୪୦ ବର୍ଷ ପରେ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଭାରତ women

ପଢନ୍ତୁ;କେଉଁ ଜୁସ ପିଇଲେ କେଉଁ ରୋଗ ଭଲ ହୁଏ , ଜାଣନ୍ତୁ !

Related posts

ନିଦହାସ ଟ୍ରଫି : ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ୬ ୱିକେଟରେ ହରାଇଲା ଭାରତ

Krishna Kumar Manoj

ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ,ସମ୍ମାନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଭାରତ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ

Krishna Kumar Manoj

ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ: ଭାରତ ୧୦୭ରନରେ ଅଲଆଊଟ,ଆଣ୍ଡରସନ୍‌ଙ୍କୁ ୫ ୱିକେଟ

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More