LIFESTYLE

କେତେକ ଝିଅମାନେ ତାଙ୍କ ଠାରୁ କମ ପାଠ ପଢିଥିବା ପୁଅଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହିଁଥାନ୍ତି ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ କଣ

ଏହି କାରଣରୁ ଝିଅମାନେ ତାଙ୍କ ଠାରୁ କମ ପାଠ ପଢିଥିବା ପୁଅଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି –

ଝିଅଙ୍କୁ ନେଇ ମନରେ ଏକ ସାଧାରଣ ଧାରଣା ରହିଥାଏ , ଏପରି ଝିଅମାନେ ନିଜର ପାର୍ଟନର ଏପରି ବନେଇଥାନ୍ତି କି ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବ ସହ ସୁନ୍ଦର ମଧ୍ୟ ହେଇଥାନ୍ତି ।  ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରା ଯଦି ଏପରି , ତ ଏହାକୁ ବଦଳାଇ ଦିଅନ୍ତୁ  କାରଣ ଏକ ରିସର୍ଚ୍ଚରୁ ଯାହା ଜଣାଯାଇଛି ତାହା ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଟିକେ କଷ୍ଟ ଅଟେ।
ୟୁରୋପରେ ୨୮ ଦେଶରେ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ହେଇଥିବା ଏକ ଗବେଷଣା ରୁ ଜଣାଯାଇଛି ଯେ , ମହିଳାମାନେ ସାଧାରଣ ଭାବରେ ଯେଉଁ ଜୀବନ ସାଥି ବଛିଥାନ୍ତି ସେହି ପୁରୁଷ ମାନେ ମହିଳାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା କମ ପାଠ ପଢ଼ିଥାନ୍ତି ।
ବେଲ୍ଜିୟମର ୟୂନିବାରସିଟି ଅଫ ଲ୍ୟୁବେନ୍ସରେ ହେଇଥିବା ଏକ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଅନୁସାରେ କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ୩୧% ମହିଳା ପାଠ ପଢିଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥାଏ ।  ଏବଂ ଆଜିକା ସମୟରେ ୭୫% ପ୍ରତିସଦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଂଚି ସାରିଛି ।
ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ  ଅଧିକ ପାଠ ପଢିଥିବା ଓ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ମହିଳାମାନେ ତାଙ୍କ ଠାରୁ କମ ଶିକ୍ଷିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥାନ୍ତି ।  ଆଉ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଛି କି ଏପରି ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକ ମଜବୁତ ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ। ଏହି କାରଣରୁ ଝିଅ ମାନେ ତାଙ୍କ ଠାରୁ କମ ପାଠ ପଢିଥିବା ପୁଅଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ବିସ୍କୁଟ କ୍ଷୀରି ଖାଇଛନ୍ତି କି ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ତିଆରି ହୁଏ ବିସ୍କୁଟ କ୍ଷୀରି

Related posts

ଅତ୍ୟଧିକ ଟମାଟୋ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା କେଉଁ ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

ଜାଣନ୍ତୁ A ଅକ୍ଷରର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଷୟରେ !

ENO Beuro

ରାତିରେ ଲାଇଟ୍ ଜଳାଇ ଶୋଇବା ଶରୀର ପ୍ରତି କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ ! ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି ?

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment