SPORTS

ବିଶ୍ୱ ହକି ଲିଗ୍‌ ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ତିନିଜଣ ଓଡିଆ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଡିସେମ୍ବରରୁ ୧ ରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱ ହକି ଲିଗ୍‌ ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଆଜି ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିବେଚିତ ହୋଇଛି । ଦୀପସାନ ତିର୍କି, ବୀରେନ୍ଦ୍ର ଲାକ୍ରା ଓ ଅମିତ ରୋହିଦାସ  ନାମକ ତିନିଜଣ ଓଡିଆ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ।  ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ୧୦ ଯାଏ ଭୁବନେଶ୍ୱର କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବିଶ୍ୱ ହକି ଲିଗ୍ ଆୟୋଜିତ ହେବ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ପୁରୁଷ ହକି ବିଶ୍ୱ କପ୍‌ ଓ ବିଶ୍ୱ ହକି ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚରେ ବିଶ୍ୱର ୮ଟି ଦେଶ ଏହି କପ ଖେଳିବେ । ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତ ସମେତ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା, ଇଂଲଣ୍ଡ,  ବେଲଜିୟମ, ଜର୍ମାନୀ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓ ସ୍ପେନ ରହିଛି । ଖେଳର ପ୍ରଥମ ଦିନ ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ ମନପ୍ରୀତ ସିଂହଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ଓ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଭେଟିବ ।

ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଦୁଇଟି ଗ୍ୟାଲେରୀ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି । ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ୨୦ ହଜାର ଦର୍ଶକ ଏହି ଗ୍ୟାଲେରୀରେ ବସି ଖେଳ ଦେଖିବାର ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରାଯାଇଛି । ଆସନ୍ତା ୨୦୧୭ ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ବିଶ୍ୱ ହକି ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍ ଓ ୨୦୧୮ ନଭେମ୍ବରରେ ହକି ବିଶ୍ୱ କପ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯିବ ।

ବିଶ୍ୱ ହକି ଲିଗ୍‌ ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ତିନିଜଣ ଓଡିଆ

ପଢନ୍ତୁ, ପାରାଦୀପରେ ୧୦ ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ଆଣୂଛନ୍ତି ସରକାର

Related posts

ଆଇପିଏଲ-୧୧ ପାଇଁ ନିଲାମୀ ଆରମ୍ଭ : କୋହଲି , ଧୋନୀ, ରୋହିତ ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଖେଳାଳି

ENO Beuro

ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ : କ୍ବାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ

ENO Beuro

ବାରବାଟୀ ଆସିପାରନ୍ତି ବାହୁବଳୀ ପ୍ରଭାସ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More