POLITICALS

ବିଜେପି ଛାଡ଼ିଲେ ପୂର୍ବତନ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଯଶଓ୍ଵନ୍ତ ସିହ୍ନା!

ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ଏନ୍‌ଡିଏ ସରକାରଙ୍କ ସମୟରେ ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବିଭାଗ ଭଳି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଯଶଓ୍ବନ୍ତ ସିହ୍ନା ଭାଜପା ଛାଡିଥିବା ଶନିବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହାସହ ସେ ଦଳଗତ ରାଜନୀତିରୁ ମଧ୍ୟ ସନ୍ୟାସ ନେଇଥିବା କହିଛନ୍ତି। ବିଗତ ୪ ବର୍ଷ ହେବ ଯଶଓ୍ବନ୍ତ ଭାଜପା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରି ଆସୁଥିଲେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କର ଜଣେ ଦୃଢ଼ ସମାଲୋଚକ ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ମୋଦି ସରକାର ନେଇଥିବା ବିମୁଦ୍ରାୟନ ଭଳି ଅର୍ଥନୈତିକ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସେ କଠୋର ସମାଲୋଚନା କରି ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଦେଶର ଅର୍ଥନୀତିକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଦେବ ବୋଲି ସେ ମତ ରଖିଥିଲେ।

ଦଳୀୟ ରାଜନୀତିରୁ ସନ୍ୟାସ ନେଇ ସେ ବିଜେପି ସହ ସମସ୍ତ ସଂପର୍କ ଛିନ୍ନ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସିହ୍ନା କରିଥିଲେ। ଏହି ସଭାରେ କଂଗ୍ରେସ ସମେତ ଅନେକ ଦଳର ନେତା ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ କି, ଗତ ଜାନୁଆରିରେ ଯଶଓ୍ଵନ୍ତ ସିହ୍ନା ରାଷ୍ଟ୍ରମଞ୍ଚ ନାମରେ ଏକ ରାଜନୈତିକ ମଞ୍ଚ ଗଠନ କରଇଥିଲେ। ଏହି ମଞ୍ଚରେ ଆଉ ଜଣେ ମୋଦି ସମାଲୋଚକ ଅଭିନେତା ଶତୃଘ୍ନ ସିହ୍ନା ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିଜେପି ଛାଡ଼ିଲେ ପୂର୍ବତନ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଯଶଓ୍ଵନ୍ତ ସିହ୍ନା! sinha

ପଢନ୍ତୁ; କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ରାଜନଗର: ନଦୀରେ ଗାଧୋଇଲା ବେଳେ ବାଳକକୁ ଟାଣି ନେଲା କୁମ୍ଭୀର!

Related posts

ଢେଙ୍କାନାଳ ଯୁବ ବିଜେଡ଼ି ସଭାପତିଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା,ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ଦୁଇ ମନ୍ତ୍ରୀ

ENO Beuro

ବିଜେଡ଼ିର ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଚ୍ୟୁତ ସାମନ୍ତଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ ନାକଚ କରିବାକୁ ଦାବି

ENO Beuro

ବିଜେଡି ନେତା ଯଶୋବନ୍ତ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାସ: ଠିକା କାମକୁ ନେଇ ହୋଇଥିଲା ହତ୍ୟା!

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More