• Home
  • LIFESTYLE
  • ଜାଣନ୍ତୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କ ଜାତକ ମିଶାଯାଏ କାହିଁକି ?
LIFESTYLE

ଜାଣନ୍ତୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କ ଜାତକ ମିଶାଯାଏ କାହିଁକି ?

ହିନ୍ଦୁ ରୀତି ଅନୁସାରେ ବାହାଘରରେ ଅନେକ ରୀତି ଓ ପରମ୍ପରା ଥାଏ ।  ଆମ ଓଡିଆ ଘରେ ବାହାଘରର ଅନେକ ମହତ୍ଵ ରହିଛି । ସେଥିପାଇଁ ବିଭାହ ପୂର୍ବରୁ ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀ ବା ଜାତକ ମିଶାଯାଇଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବିଭାହ ପୂର୍ବରୁ ଜାତକ ମିଶାଯାଏ କାହିଁକି ?

ବିଭାହ ପୂର୍ବରୁ ଜାତକ ମିଶାଯିବାର କାରଣ କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ :-

  • ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିରେ କାହିଁ କେବେଠୁ ଜାତକ ମିଶାଯିବାର ପରମ୍ପରା ରହି ଆସିଛି । ଜାତକ ମିଶିବା ଦ୍ଵାରା ଦୁହିଙ୍କ ଗୁଣ ବିଷୟରେ ଜଣା ପଡିଥାଏ । ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ବିଭାହ ପରେ ବରକନ୍ୟାଙ୍କୁ ସମାନ ରୂପେ ଗଣନା କରାଯାଇଥାଏ।
  • ଜାତକ ମିଶାଇବା ଦ୍ଵାରା ଦୁହିଙ୍କ ସ୍ଵଭାବ ଓ ଗୁଣ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାଏ। କୁଣ୍ଡୁଳି ମିସାଇବା ଦ୍ଵାରା ଦୁହିଙ୍କ ଅଙ୍କ ଗୁଡିକ ମିଶାଇବା ନିହାତି ଜରୁରୀ ହୋଇପଡେ । ଭାରତୀୟ ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ଜାତକ ମିଶାଇବା ଦ୍ଵାରା ବୈବାହିକ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହୋଇଥାଏ ।
  • ଯଦି କୌଣସି ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କ ଜାତକ ମିଶି ନ ଥାଏ , ତେବେ ସେଠାରେ ବିଭାହ କରାଯାଏ ନାହିଁ । କାରଣ ସ୍ଵାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଭଲ ପଡି ନ ଥାଏ ଓ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହି ନ ଥାଏ ।
  • ତେବେ ଆଧୁନିକ ଭାରତର ଯୁବକ ଯୁବତୀମାନେ ଏହି କଥାକୁ ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ତେବେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଜାତକ ନ ମିଶିଲେ ବିବାହ କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଜାଣନ୍ତୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କ ଜାତକ ମିଶାଯାଏ କାହିଁକି ? ଜାଣନ୍ତୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କ ଜାତକ ମିଶାଯାଏ କାହିଁକି ? merrage 1

ପଢନ୍ତୁ ;

ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରାଇଡେରେ ରିଲିଜ ହେଲା ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ ‘ରେଡ୍‌

Related posts

ଜନ୍ମତାରିଖ ଅନୁସାରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଝିଅ ମାନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ?

Krishna Kumar Manoj

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପାନ ପତ୍ରକୁ କେଉଁ ଉପାୟରେ ବ୍ୟବହାର କଲେ ଅନେକ ଉପକାର ମିଳିପାରିବ!

Krishna Kumar Manoj

କେଶରେ ଅଧିକ ରୁପି ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି ? କେତୋଟି ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ ଏହି ସମସ୍ୟା ଦୂର କରନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More