LIFESTYLE

ଜାଣନ୍ତୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କ ଜାତକ ମିଶାଯାଏ କାହିଁକି ?

ହିନ୍ଦୁ ରୀତି ଅନୁସାରେ ବାହାଘରରେ ଅନେକ ରୀତି ଓ ପରମ୍ପରା ଥାଏ ।  ଆମ ଓଡିଆ ଘରେ ବାହାଘରର ଅନେକ ମହତ୍ଵ ରହିଛି । ସେଥିପାଇଁ ବିଭାହ ପୂର୍ବରୁ ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀ ବା ଜାତକ ମିଶାଯାଇଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବିଭାହ ପୂର୍ବରୁ ଜାତକ ମିଶାଯାଏ କାହିଁକି ?

ବିଭାହ ପୂର୍ବରୁ ଜାତକ ମିଶାଯିବାର କାରଣ କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ :-

  • ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିରେ କାହିଁ କେବେଠୁ ଜାତକ ମିଶାଯିବାର ପରମ୍ପରା ରହି ଆସିଛି । ଜାତକ ମିଶିବା ଦ୍ଵାରା ଦୁହିଙ୍କ ଗୁଣ ବିଷୟରେ ଜଣା ପଡିଥାଏ । ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ବିଭାହ ପରେ ବରକନ୍ୟାଙ୍କୁ ସମାନ ରୂପେ ଗଣନା କରାଯାଇଥାଏ।
  • ଜାତକ ମିଶାଇବା ଦ୍ଵାରା ଦୁହିଙ୍କ ସ୍ଵଭାବ ଓ ଗୁଣ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାଏ। କୁଣ୍ଡୁଳି ମିସାଇବା ଦ୍ଵାରା ଦୁହିଙ୍କ ଅଙ୍କ ଗୁଡିକ ମିଶାଇବା ନିହାତି ଜରୁରୀ ହୋଇପଡେ । ଭାରତୀୟ ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ଜାତକ ମିଶାଇବା ଦ୍ଵାରା ବୈବାହିକ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହୋଇଥାଏ ।
  • ଯଦି କୌଣସି ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କ ଜାତକ ମିଶି ନ ଥାଏ , ତେବେ ସେଠାରେ ବିଭାହ କରାଯାଏ ନାହିଁ । କାରଣ ସ୍ଵାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଭଲ ପଡି ନ ଥାଏ ଓ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହି ନ ଥାଏ ।
  • ତେବେ ଆଧୁନିକ ଭାରତର ଯୁବକ ଯୁବତୀମାନେ ଏହି କଥାକୁ ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ତେବେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଜାତକ ନ ମିଶିଲେ ବିବାହ କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଜାଣନ୍ତୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କ ଜାତକ ମିଶାଯାଏ କାହିଁକି ? ଜାଣନ୍ତୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କ ଜାତକ ମିଶାଯାଏ କାହିଁକି ? merrage 1

ପଢନ୍ତୁ ;

ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରାଇଡେରେ ରିଲିଜ ହେଲା ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ ‘ରେଡ୍‌

Related posts

ରୁପି ଜନିତ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ “ଲେମନ-କୋକୋନଟ ଅଏଲ”

ENO Beuro

ଏସିଡ଼ିଟି ଭଳି କଠିନ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ENO Beuro

ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଛି କି ? ଏହି ସବୁ ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More